מאמרים

 

דוח שנתי מס הכנסה

מהו דוח שנתי? מי חייב להגיש דין וחשבון? הדוח השנתי שמס הכנסה מחייב להגיש בכול שנה מיועד לאוכלוסיות הבאות: 

עצמאי, שכיר ובעלי דירות פרטיות למגורים שמקבלים הכנסה פסיבית מדמי שכירות מעל 5,080 ₪ בחודש.

הפירוט של כל אחד מחייבי המס

 

1. שכיר – שכיר או שכירה שמשתכרים בחודש מעל 50,000 ₪ ברוטו. חייבים להגיש בכול שנה קלנדרית דוח שנתי על הכנסות בארץ ובחו"ל. זה כולל טופסי 106 ממעביד. הם משלמים מס הכנסה בתלוש שכר אך מס הכנסה מבקש דיווח שנתי לסוג זה של חייב במס אין חוב במס.

2. עצמאי – (עוסק פטור, עוסק מורשה) הדוח השנתי יכלול ריכוז הכנסות (מחזור) שנתי. עוסק מורשה ללא מע"מ, וכן פירוט הוצאות לפי סוג הוצאה. לדוגמא: בתקופה מינואר ועד דצמבר סך הכול סעיף משרדיות במשך כול התקופה, סה"כ הוצאות טלפון נייד וכדומה. אם הכנסות פחות הוצאות בסוף השנה עלו על סך חודשי 5,000 ₪ אזי יהיה חיוב במס הכנסה ובהגשת דוח שנתי עבור אותו נישום. אם שני בני הזוג נשואים התיק במס הכנסה יהיה על שני בני הזוג ואחד מבני הזוג שכיר יערך חישוב נפרד.

3. בעלי דירות מגורים ברישום המקרקעין – אם ההכנסה החודשית משכירות מגורים עלתה על סך 5,080 ₪ בחודש אזי יהיה חיוב במס וכך גם תהיה חובה להגשת דוח שנתי במהלך אותה שנה. אומנם זו הכנסה פסיבית אך אם יש הכנסה נוספת כשכיר הכנסה זו של השכירות היא במדרגה הגבוהה של מדרגת המס.

בנוסף שכירים שזכאים להחזר מס אין להם חובה להגיש דוח אך יש קריטריונים מסויימים בחוק לתבוע החזר מס לדוגמא: בן נטול יכולת, תרומות למוסדות לפי סעיף 46 מעל 380 ₪ בחודש, ביטוח חיים פרטי, אי-רציפות בעבודה וכמובן נוכה מס מתלושי השכר, כי לא ניתן לקבל החזר בלי זה.

Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
 
ראשי                       שירותי ראיית חשבון        צור קשר 
ייעוץ מס                   דוח שנתי                     טל: 035603015
אודות                      הצהרת הון                                   
 
 
 

הכתובת שלנו: הרצל 63 פינת תרמ"ב 11 ראשון לציון